Wielostronne tłumaczenie wielojęzyczne, napisy i teksty pl. Multilateral multi-language translation (multiple subtitles lyrics) 
MULTI SUB BABEL - stensikora  
multilingual international songs and movies from around the world (polyglot)
  

ANGIELSKI - jedyne tłumaczenie: stensikora
  

Ognista kula - Ball of Fire (1941)
Grupa profesorów pracujących nad nową encyklopedią spotyka pyskatą piosenkarkę z nocnego klubu, która jest poszukiwana przez policję, by pomóc pokonać jej kochanka, szefa mafii.
  
FILMWEB: 7,5
gatunek: Kryminał / Melodramat
reżyseria: Howard Hawks
produkcja: USA 1941 - 111 min CB 1,37:1
scenariusz: Billy Wilder
tłumaczenie: stensikora
OBSADA: Barbara Stanwyck, Gary Cooper, Oskar Homolka, Henry Travers

OPIS:
Ośmiu poważnych profesorów od dziewięciu lat pracuje nad encyklopedią. Najmłodszy z nich - Bertram Potts (Gary Cooper) - specjalizuje się w językoznawstwie i gramatyce angielskiej. Kiedy odkrywa, że jego znajomość slangu jest mocno przestarzała, postanawia nadrobić zaległości. Właśnie wtedy spotyka Sugarpuss O'Shea (nominowana do Oscara Barbara Stanwyck) - przebojową, piękną piosenkarkę z klubu nocnego, zaręczoną z szefem miejscowego gangu - Joe Lilaciem. Kiedy gangster zostaje schwytany przez policję, Sugarpuss musi natychmiast poszukać tymczasowej kryjówki. Splot zdarzeń powoduje, że schronienie znajduje w domu ośmiu profesorów, co prowadzi do szeregu komicznych i miłosnych perypetii...


2021-06-16 14:40:14 - WSHORAN

Back